Olaszország nem kér azokból, akik dédszülők révén próbálnak állampolgársághoz jutni, Kategóriák: Kultúra,Gasztro,Utazás,Szigorítás



Régebben elég volt egy Olaszországban született dédszülő – vagy akár ükszülő –, hogy lényegében garantáltan megszerezhessük az olasz állampolgárságot. Egy új rendelet azonban alapjaiban változtatja meg mindezt.



Március 28-án az olasz kormány azonnali hatállyal megszigorította a jus sanguinis, azaz a leszármazás alapján történő állampolgárság igénylésére vonatkozó szabályokat. A törvény 60 nap múlva kerül a parlament elé, így még nem tekinthető véglegesnek, de az biztosnak tűnik, hogy mostantól komolyabb követelményeknek kell megfelelnie annak, aki olasz útlevélért folyamodik.


Ez is érdekelhet! Közel 40 millió forint ütheti a markát annak, aki ebbe az olasz régióba költözik


olasz \u00fatlev\u00e9l egy asztalon

Az új szabályozás értelmében a kérelmezőknek legalább egy olasz szülővel vagy nagyszülővel kell rendelkezniük ahhoz, hogy a jus sanguinis alapján állampolgársághoz juthassanak. Emellett bizonyítaniuk kell az olasz nyelvtudást is, ami korábban ennél a folyamatnál nem volt kötelező.

A jelentkezőknek nem kell állandó jelleggel Olaszországban élniük, viszont bizonyítaniuk kell, hogy korábban már összesen legalább három éven át az ország területén laktak, írja a CNN Travel.


Korábban bárki, akinek olasz felmenője 1861. március 17-e, az Olasz Királyság megalakulása után élt az országban, jogosult volt az állampolgárság megszerzésére.

A folyamat körülbelül két évig tartott, és több ezer euróba is kerülhetett, cserébe viszont olyan emberek is olasz állampolgársághoz juthattak általa, akiknek a közvetlen felmenőinek soha nem volt olasz útlevele.


Ha tovább olvasnál: Ezzel a 13 településsel bővítette a legszebb falvainak listáját Olaszország


A hivatalos közlemény szerint a szigorítás célja, hogy visszaszorítsa a visszaélések számát. Antonio Tajani olasz külügyminiszter így nyilatkozott erről:

Olasz állampolgárnak lenni komoly dolog, mint ahogy az állampolgárság odaítélése is az. Sajnos az évek során számos visszaéléssel találkoztunk, illetve olyan állampolgársági kérelmekkel, amelyek kissé túlmutattak az országunk iránti valódi érdeklődésen.
https://hamuesgyemant.hu/ on

Az iNews.hu-ról elérhető hír a következő kategóriákban Kultúra,Gasztro,Utazás,Szigorítás : Régebben elég volt egy Olaszországban született dédszülő – vagy akár ükszülő –, hogy lényegében garantáltan megszerezhessük az olasz állampolgárságot. Egy új rendelet azonban alapjaiban változtatja meg mindezt.Március 28-án az olasz kormány azonnali hatállyal megszigorította a jus sanguinis, azaz a leszármazás alapján történő állampolgárság igénylésére vonatkozó szabályokat. A törvény 60 nap múlva kerül a parlament elé, így még nem tekinthető véglegesnek, de az biztosnak tűnik, hogy mostantól komolyabb követelményeknek kell megfelelnie annak, aki olasz útlevélért folyamodik.Az új szabályozás értelmében a kérelmezőknek legalább egy olasz szülővel vagy nagyszülővel kell rendelkezniük ahhoz, hogy a jus sanguinis alapján állampolgársághoz juthassanak. Emellett bizonyítaniuk kell az olasz nyelvtudást is, ami korábban ennél a folyamatnál nem volt kötelező.A jelentkezőknek nem kell állandó jelleggel Olaszországban élniük, viszont bizonyítaniuk kell, hogy korábban már összesen legalább három éven át az ország területén laktak, írja a CNN Travel.IllusztrációFotó: ShutterstockKorábban bárki, akinek olasz felmenője 1861. március 17-e, az Olasz Királyság megalakulása után élt az országban, jogosult volt az állampolgárság megszerzésére. A folyamat körülbelül két évig tartott, és több ezer euróba is kerülhetett, cserébe viszont olyan emberek is olasz állampolgársághoz juthattak általa, akiknek a közvetlen felmenőinek soha nem volt olasz útlevele.A hivatalos közlemény szerint a szigorítás célja, hogy visszaszorítsa a visszaélések számát. Antonio Tajani olasz külügyminiszter így nyilatkozott erről:Olasz állampolgárnak lenni komoly dolog, mint ahogy az állampolgárság odaítélése is az. Sajnos az évek során számos visszaéléssel találkoztunk, illetve olyan állampolgársági kérelmekkel, amelyek kissé túlmutattak az országunk iránti valódi érdeklődésen.