Semmire sem hasonlító képződményt találtak a Marson – fotó!, Kategóriák: Kultúra,Gasztro,Utazás,Tudomány



Ahogy az elmúlt években megállíthatatlanul felgyorsult a Mars kutatása, úgy találunk egyre több és több meglepő képződményt a bolygó felszínén. Ám az, amire most bukkant a Perseverance marsjáró, még a tudósokat is megdöbbentette.



Zsírsavakból származó maradványok, kén, színes felhők és megannyi különös felfedezés: úgy tűnik, a Mars minden napra tartogat valami meglepetést, amire még a legfelkészültebb szakemberek sem számítanak.

Még több hír az űrkutatás világából! A Mars vízkészleteket rejthet 11 kilométerrel a felszíne alatt


A Science Alert szerint ez történt a napokban is, amikor a NASA marsjárója, a Perseverance rover mintákat gyűjtött a Broom Point területén, a Jezero-kráter peremén található Witch Hazel Hill alsó lejtőin.


A bejegyzés megtekintése az Instagramon

NASA's Perseverance Mars Rover (@perseverance.mars) által megosztott bejegyzés

A szerkezet ekkor bukkant egy különös, buborékokra hasonlító kőzetre, amely pont úgy fest, mint egy békapete-lerakódás.

A kőzet több száz apró, sötétszürke gömböcskéből áll, amelyek mindegyike körülbelül egy milliméter átmérőjű, és szorosan egymáshoz tapadva alkotják a képződményt.


A tudósok a St. Pauls Bay nevet adták a kőzetnek, és „megdöbbentőnek” írták le. A környező területen ehhez fogható képződmény sehol nem található, így az, hogy miből áll, hogyan keletkezett, és miként került oda, egyelőre mind rejtély a szakemberek számára.


Az ehhez hasonló, gömbökből álló kristályos ásványokat a Földön botrioidális képződményeknek nevezik, ám arra még a NASA munkatársai sem voltak felkészülve, hogy a Marson ehhez hasonló kőzetet találjanak.


A portál információi szerint

az ilyen és ehhez hasonló ásványok létrejöttéhez jellemzően az olvadt kőzet gyors lehűlése szükséges.

Ezt is olvasd el! A mérgező marsi por komoly egészségügyi kockázatot jelenthet a jövő űrhajósai számára


St Pauls Bay k\u0151zet

Ez a folyamat meteoritbecsapódás során is végbemehet, amikor a meteor és a talaj ütközése során keletkezett hő megolvasztja az anyagot, amely cseppek formájában szétszóródik, de vulkáni tevékenység során is előfordulhatnak hasonló képződmények.


A St. Pauls Bay névre keresztelt anomália kialakulásáról egyelőre semmi biztosan nem lehet mondani, elsősorban azért, mert úgynevezett „úszó kőzetről” van szó, vagyis nem a megtalálásának helyén jött létre, oda csak hosszú út során jutott el.

https://hamuesgyemant.hu/ on

Az iNews.hu-ról elérhető hír a következő kategóriákban Kultúra,Gasztro,Utazás,Tudomány : Ahogy az elmúlt években megállíthatatlanul felgyorsult a Mars kutatása, úgy találunk egyre több és több meglepő képződményt a bolygó felszínén. Ám az, amire most bukkant a Perseverance marsjáró, még a tudósokat is megdöbbentette.A Science Alert szerint ez történt a napokban is, amikor a NASA marsjárója, a Perseverance rover mintákat gyűjtött a Broom Point területén, a Jezero-kráter peremén található Witch Hazel Hill alsó lejtőin.A szerkezet ekkor bukkant egy különös, buborékokra hasonlító kőzetre, amely pont úgy fest, mint egy békapete-lerakódás. A kőzet több száz apró, sötétszürke gömböcskéből áll, amelyek mindegyike körülbelül egy milliméter átmérőjű, és szorosan egymáshoz tapadva alkotják a képződményt.A tudósok a St. Pauls Bay nevet adták a kőzetnek, és „megdöbbentőnek” írták le. A környező területen ehhez fogható képződmény sehol nem található, így az, hogy miből áll, hogyan keletkezett, és miként került oda, egyelőre mind rejtély a szakemberek számára.Az ehhez hasonló, gömbökből álló kristályos ásványokat a Földön botrioidális képződményeknek nevezik, ám arra még a NASA munkatársai sem voltak felkészülve, hogy a Marson ehhez hasonló kőzetet találjanak.Jól látszik, hogy a kőzet teljesen eltér a többi marsi képződménytőlFotó: NASA/JPL-Caltech/ASUEz a folyamat meteoritbecsapódás során is végbemehet, amikor a meteor és a talaj ütközése során keletkezett hő megolvasztja az anyagot, amely cseppek formájában szétszóródik, de vulkáni tevékenység során is előfordulhatnak hasonló képződmények.A St. Pauls Bay névre keresztelt anomália kialakulásáról egyelőre semmi biztosan nem lehet mondani, elsősorban azért, mert úgynevezett „úszó kőzetről” van szó, vagyis nem a megtalálásának helyén jött létre, oda csak hosszú út során jutott el.